Сервис для
сео - оптимизаторов

Найди ошибки на сайте
Ошибки мешают продвижению сайта
Исправь ошибки на сайте
Сайт без ошибок продвигать легче
Получи новых клиентов
Новые клиенты принесут больше прибыль

Екологічно чистий ремонт

 1. Випромінювання ...
 2. ... і забруднення
 3. стелі
 4. Вибираємо шпалери і клеї
 5. Паркет, ламінат, ковролін або лінолеум?
 6. Склопакети або вікна "по-старому"
 7. Ванна, кухня і дитяча
 8. Шість правил екологічно чистого ремонту:

зміст:

Які матеріали для можна назвати екологічно чистими? Відповідь напрошується сам собою: натуральні. Безумовно, дерево - найбільш високогірний екологічний продукт для будівництва, проте, наші будинки будуються не з дерева, а з цементу і бетону. До того ж, починаючи ремонт в квартирі, ми мало думаємо про екологічність тих матеріалів, які будуть використані.

Часом після ремонту квартири перетворюються на справжні душогубки повні свинцю, фенолу, толуолу, ацетону і ще бозна-який хімії. Хоч екологічно чистий ремонт - поняття досить умовне, проте, можна постаратися вибрати такі матеріали для облаштування свого житла, які зведуть наше повсякденне отруєння до мінімуму.

Експерти в галузі будівництва та ремонту стверджують, що лише 25% будівельних і оздоблювальних матеріалів є екологічно безпечними. Решта ж можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю людей. Тому особливий "внесок" в забруднення наших будинків вносять в першу чергу оздоблювальні матеріали та меблі.

До змісту

Випромінювання ...

Радіація є одним з найнебезпечніших видів випромінювань. Її не можна усунути, можна тільки запобігти. Тому, вибираючи оздоблювальні матеріали для ремонту вашого будинку, пам'ятайте про те, що крім бетону і цегли, випромінювати радіацію також можуть і природні камені. Однак камінь має свій природний радіоактивний фон, тому при закупівлі поцікавтеся наявністю свідоцтва радіаційної якості товару. Всього існує три класи радіаційного фону породи, з них в житлових приміщеннях дозволяється використовувати тільки граніти третього класу. Клас вказується в паспорті родовища. Уникнути радіації можна, якщо використовувати в обробці штучний камінь - він взагалі не "фонить", однак, складається з бетону, керамзиту і штучних фарб. Останні теж можуть бути носіями шкідливих речовин.

Електромагнітне випромінювання має не менше шкідливий вплив на організм людини. Найшкідливіші його наслідки - головні болі і висока стомлюваність, найгірше - дисфункції сечостатевої системи і рак. Джерелом електромагнітного поля, як правило, є силові кабелі, підключені з порушенням техніки безпеки, а також неграмотно прокладена електропроводка, розподільні щитки, трансформатори і навіть електронагрівальні прилади. Особливо варто звернути увагу на так звані "теплі підлоги". Деякі їх види дають десятикратне збільшення електромагнітного випромінювання, і навіть самі нешкідливі версії - перевищують норму в 3-5 разів. "Тепла підлога" не рекомендують класти в дитячих кімнатах і спальнях, оскільки екранувати його випромінювання безглуздо.

До змісту

... і забруднення

Найнебезпечніші забруднення - це хімічні. Їх джерелом можуть стати бетон, штукатурка, ковролін, утеплювачі, клеї, різні фарби і лаки. Фенол, формальдегід, свинець, толуол, ксилол, аміак, а також мікроскопічна цементна і силікатний пил - все це несприятливо впливає на здоров'я людей. Тому ремонт часом скидається на екологічну катастрофу в окремо взятому приміщенні - нові матеріали починають активно виділяти шкідливі речовини, які ще і взаємодіють один з одним, породжуючи нові ще більш шкідливі, з'єднання. Результат - знижений імунітет у мешканців квартири, захворювання печінки, нирок, нервової системи і органів дихання. Можна, звичайно, вибрати матеріали (фарби, клеї, лаки та ін.) З маркуванням "екологічно безпечно", проте, все в цьому світі відносно і цей напис означає всього лише, що вміст шкідливих домішок в оздоблювальних матеріалах не перевищує гранично допустимі норми. Тому не рекомендується жити в квартирі, де йде ремонт і після ремонту протягом 3-6 місяців необхідно інтенсивно провітрювати всі приміщення.

Сапрофіти, грибки та пліснява - це мікроорганізми, які забруднюють житлові приміщення і стають причиною прояви алергічних реакцій і різних респіраторних захворювань. Найчастіше мікроорганізми з'являються там, де порушений мікроклімат приміщення, накопичується зайва волога, і, таким чином, з'являються сприятливі умови для розвитку мікрофлори. Отруєння пліснявими грибами може привести до дуже серйозних наслідків. Тому під час ремонту суворо стежте за тим, щоб не порушувалися технології зведення конструкцій, їх ізоляції і утеплення. Ретельно продумайте систему вентиляції, поставте зволожувачі, якщо повітря в будинку дуже сухий.

До змісту

стелі

Будь-який фахівець скаже вам, що для стель ідеальне рішення - це водоімульсіонная фарба. Вона була створена спеціально для цих цілей. Підвісні стелі накопичують пил, що шкідливо для легенів, а натяжні - можуть виділяти фенол. Постає питання, що ж вибрати, красу або здоров'я? Цілком логічно, що в спальнях і дитячих кімнатах найкраще обійтися нешкідливою фарбою, а якщо нестерпно хочеться краси, то інші види стель найкраще зробити в тих приміщеннях, які найменше використовуються - вітальні, загальні кімнати, коридори. Не рекомендується робити натяжні і підвісні стелі у ванних кімнатах і на кухні, так як надлишок тепла і вологи може не тільки їх зіпсувати, але і привести до надмірного виділення шкідливих речовин.

Прагнучи прикрасити дитячу, багато батьків наклеюють на стелю світяться наклейки, що імітують зоряне небо. Такі наклейки можуть містити шкідливий для здоров'я дітей фосфор.

До змісту

Вибираємо шпалери і клеї

Видів шпалер на сучасному ринку - безліч. В такому достатку легко загубитися, випустивши з уваги головне - якість. Як це не дивно, але найбезпечніші натуральні шпалери, вони ж найдешевші - паперові. Модні бамбукові шпалери - синтетичні, вони, звичайно, безпечні для людей, але все одно поступаються натуральним по екологічності.

На особливу увагу заслуговують склошпалери. У деяких європейських країнах ними обклеєні медичні установи. Справа в тому, що вихідним матеріалом для їх виготовлення стало скло, з якого роблять спеціальне волокно і тчуть шпалерні полотна. Скло - продукт натуральний, в його виробництві використовують кварц, соду і вапно, тому, склошпалери абсолютно безпечні для житлових приміщень, а за якістю не поступаються модним флізелінові. До того ж склошпалери мають високу міцність і їх можна мити навіть з використанням миючих засобів.

Для оздоблення стін в квартирі фахівці не рекомендують використовувати фарби-полімери, олійні фарби, пробкові покриття і панелі. Також звертайте увагу на дотримання технології укладання звукоізоляції, якщо в ній є необхідність. А для шпалер вибирайте органічні клеї на крохмальної або казеїновій основі. Всі клеї діляться на три групи: органічні, неорганічні (силікатні) і синтетичні. Синтетичні клеї містять шкідливі для здоров'я розчинники (ацетон, фенол, дихлоретан та ін.), А силікатні є водними розчинами метасилікат натрію, який дає сильну лужну реакцію. Луг роз'їдає поверхні, від цього папір швидко жовтіє і стає нестійкою. Тому для ремонтних робіт найкраще використовувати органічні клеї, зокрема, для шпалер підходять клеї на крохмальної або казеїновій основі.

Дитячу найкраще обклеїти звичайними паперовими шпалерами. Це, по-перше, безпечно, а по-друге, практично. Багато дітей люблять обдирати шпалери і малювати на них, так що як тільки малюки трохи підростають, батьків в будь-якому випадку чекає ремонт, по крайней мере, в дитячій.

До змісту

Паркет, ламінат, ковролін або лінолеум?

Здавалося б, найбезпечніший з точки зору екології підлогу - це паркет. Натуральне дерево, краще не буває. Однак і його доводиться покривати лаком або натирати мастикою, в іншому випадку, він швидко втратить вигляд. І лак, і мастика вироблять масу шкідливих речовин в атмосферу, тому як це не прикро, але паркет в списку безпечних матеріалів для обробки підлог далеко не перший. Першими стоять ламінат (тільки не з дешевих сегментів), а також натуральні камені і керамограніт, що пройшли радіологічну експертизу. Дешеві ламінати часто виділяють формальдегід, тому їх використання взагалі не рекомендується.

Інший безпечний матеріал для підлоги - лінолеум, який успішно вийшов з розряду "совкових" матеріалів. Хороший якісний лінолеум часом так вдало імітує натуральний паркет, що з першого погляду не відрізниш. До того ж лінолеум легко укладається, легко миється і довго служить. Єдине, на що варто звернути увагу - це клей, який використовується для укладання лінолеуму , Він може містити шкідливі речовини.

Ковролін теж вважається одні з найбільш екологічно чистих підлог, однак, з умовою, що зроблений він з натуральних тканин - вовни і шовку.

До змісту

Склопакети або вікна "по-старому"

В наш час вже не будують будинків без склопакетів, під них вже заздалегідь розраховується система вентиляції. Однак старих будинків зі звичайними дерев'яними рамами поки ще дуже багато. Тому, починаючи ремонт в старому будинку, ми в першу чергу змінюємо дерев'яні вікна на пластикові склопакети. Вони мають високі шумоізоляційні і теплозберігаючі показники, однак, в них немає вентиляційного зазору, що може привести до порушення вентиляції. Це потрібно враховувати і ставити склопакети із спеціальними вентиляційними клапанами.

У свій час велося багато суперечок про матеріал, з яких робляться пластикові профілі нового покоління вікон - ПВХ (полівінілхлорид). Багато експертів сумнівалися в його екологічності, проте, в результаті з'ясувалося, що ПВХ нешкідливий, якщо його не спалювати. При температурі до 60 градусів з нього не виробиться практично нічого. Тому ПВХ активно використовується в виготовленні сантехніки, лінолеуму, вінілових шпалер, так що там говорити, якщо навіть стаканчики для дитячих йогуртів і ті виготовляють з ПВХ!

Побоювання, що склопакети, встановлені на південній стороні квартири можуть стати причиною виділення шкідливих речовин, абсолютно необґрунтовані. По-перше, ПВХ не нагрівається до 60 градусів від одного тільки сонця, а по-друге, шкідливі для здоров'я речовини виділяються з матеріалу тільки при горінні.

До змісту

Ванна, кухня і дитяча

Ванна кімната - місце особливе. Підвищена вологість і частий перепад температур зобов'язують нас обробляти приміщення відповідними матеріалами. Фарба, пластикові панелі, натяжні стелі - всі ці матеріали малоефективні для ванних кімнат і до того ж вселяють побоювання з точки зору екологічності. В результаті перепаду температур і високої вологості, під панелями і стелею може з'явитися цвіль або грибки, що призведе до гниття і виділенню шкідливих для організму суперечка. Види фарб, стійких до перепадів температур і високої вологості, містять шкідливі речовини, наприклад, свинець, що теж не підходить під визначення екологічно чистого ремонту.

Тому у ванній найчастіше використовують стару добру плитку або ж натуральний мармур. І те й інше безпечно для здоров'я і не потребує особливого догляду.

Кухня - місце, де багато хто з нас проводять більшу частину домашнього часу. До того ж тут ми готуємо їжу, так що доцільніше буде використовувати найбільш стійкі з натуральних матеріалів, що легко піддаються миттю. У дитячій кімнаті все повинно особливим. Натуральні матеріали, дерев'яні меблі без лаків і фарб, натуральний текстиль - ось запорука здоров'я вашої дитини.

До змісту

Шість правил екологічно чистого ремонту:

 • не використовуйте матеріали з незвичайними властивостями, зокрема швидковисихаючі клеї і фарби. У них підвищений вміст хімічних речовин;
 • стежте за тим, що строго виконувалася технологія нанесення покриттів, заливка підлог, установка вікон, вентиляції та кондиціонерів;
 • вимагайте у продавців сертифікати якості та відповідності;
 • не поспішайте в'їжджати в тільки що відремонтовану квартиру, дайте можливість приміщень постояти 2-3 тижні (за цей період дія багатьох хімічних сполук слабшає);
 • не купуйте лаки і фарби, що містять свинець, фенол, толуол і ацетон;
 • при покупці пам'ятайте, що шанс отримати "нечисті" матеріали для ремонту набагато нижче, якщо ви купуєте їх у великих виробників.

Більшість будівельних та оздоблювальних матеріалів з точки зору екології не зовсім чисті, але багато хто з них цілком придатні для ремонту і безпечні для здоров'я, головне, не прагнути заощадити по максимуму і пам'ятати, що здоров'я все-таки важливіше.

Лукіна Марія

Коментувати можут "Екологічно чистий ремонт"

Постає питання, що ж вибрати, красу або здоров'я?