Сервис для
сео - оптимизаторов

Найди ошибки на сайте
Ошибки мешают продвижению сайта
Исправь ошибки на сайте
Сайт без ошибок продвигать легче
Получи новых клиентов
Новые клиенты принесут больше прибыль

Забавні факти про техніку і автомобілях - журнал За кермом

  1. Який швидкісний поїзд був предтечею Сапсана, навіщо власнику Волги ГАЗ-24 могли стати в нагоді два...
  2. престижний інструмент
  3. ТАЗ або ВАЗ?
  4. шість вольт
  5. перші поворотники
  6. виріб 404С

Який швидкісний поїзд був предтечею Сапсана, навіщо власнику Волги ГАЗ-24 могли стати в нагоді два дерев'яних клина з набору інструментів, чому Волзькому автозаводу і його продукції офіційно хотіли привласнити назву ТАЗ? Історію радянської техніки згадує Михайло Колодочкин.

Задовго до Сапсана

У 1970 році Калінінський вагонобудівний завод виготовив реактивний локомотив. На його даху встановили два авіаційних турбореактивних двигуна від літака ЯК-40 (максимальна сила тяги - 30 000 Н). Мета розробки - оцінити перспективи швидкісних поїздів нового покоління. Після випробувань, як це часто бувало, унікальний зразок фактично викинули. У свій час його намагалися переробити в кафе-відеосалон, але і ця затія заглохла. А в 2008 році вцілілий ніс локомотива з реактивними двигунами встановили як пам'ятну стелу на честь 110-річчя Тверського (колишнього Калінінського) вагонобудівного заводу.

престижний інструмент

До суперпрестижному автомобілю радянських часів - Волзі ГАЗ-24 (Разом з модифікаціями) виробник прикладав кумедний набір інструментів, призначення яких сучасному автомобілісту може бути невідомо. Наприклад, два дерев'яних клина слід підкладати під колеса при Поддомкрачиваніє машини. А для важеля плунжерний шприц призначався для ручної змащення вузлів, забезпечених прес-маслянками, - шворнів, водяного насоса, карданних шарнірів.

ТАЗ або ВАЗ?

Півстоліття тому образливе прізвисько «таз» могло стати офіційною назвою всіх моделей ВАЗ. Після перейменування Ставрополя в Тольятті новий автозавод повинен був, за прикладом ГАЗу і УАЗа, отримати першу букву в абревіатурі від назви міста: Тольяттинский автомобільний завод - ТАЗ. Неблагозвучність було очевидним, а тому згадали про річку Волгу, яка і врятувала становище. Ім'я для першого автомобіля теж народилося не відразу. Серед кількох варіантів було навіть скорочення ВІЛ - на честь В. І. Леніна. Але в підсумку з незрозумілих міркувань вибрали Жигулі. У «Автоекспорт» прийшли в жах, оскільки ця назва співзвучна зі словом «жиголо» - сутенер, альфонс. В результаті народилося експортна назва Lada.

Матеріали по темі

шість вольт

Бортова мережа переважної більшості сучасних легковиків підтримує напругу 12 В. А в довоєнні часи воно було вдвічі нижче! У нашій країні поголовний перехід на двенадцатівольтових схему трохи затягнувся: навіть у розкішного ЗІС-110 зразка 1945 року електрообладнання було розраховане на 6 В. А довше інших з вітчизняних моделей на низьковольтної мережі протрималися Москвич-400 і ЗІС-110.

перші поворотники

В середині минулого століття електричні покажчики повороту на автомобілі були розкішшю. Про маневрі попереджали механічні семафорчікі, або водій сигналізував рукою з відкритого вікна. В СРСР першим автомобілем, оснащеним покажчиками повороту, став представницький ЗІС-110. В задніх ліхтарях поворотники поєднали зі стоп-сигналами. При цьому включалися вони так само, як на більшості сучасних автомобілів - лівим підрульовими важелем. А на приладовій панелі прописалися контрольні лампи покажчиків повороту - червоного кольору.

виріб 404С

В кінці п'ятдесятих років минулого століття на Харківському заводі транспортного машинобудування зібрали «Виріб 404С». Інша назва - Харків'янка. Йдеться про унікальний антарктичному всюдиході. Його форсований дизель розвивав потужність 995 л.с., а запас ходу становив 1500 км. Максимальна швидкість - 30 км / ч, який може здолати підйом - 30 градусів. Всюдихід масою 35 тонн, що добрався в 1959 році до Південного полюса, був досить комфортабельним: розробники передбачили спальний салон на шість-вісім місць, туалет з умивальником і навіть кухню.

Фото: з архіву автора

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою! І натисніть: Ctrl + Enter

ТАЗ або ВАЗ?